Maximálna podpora s minimálnym úsilím zákazníka ProSupport Plus, najkompletnejšia podpora od spoločnosti Dell servis pre počítače a tablety, ponúka maximálnu podporu s minimálnym úsilím zákazníka. Je to jediný dostupný prémiový servis pre počítače a tablety, ktorý automaticky pomáha predchádzať problémom predtým, ako k nim dôjde, a pokiaľ je to potrebné, rýchlo ich vyrieši.

Služba ProSupport Plus kombinuje základné potreby v oblasti podpory do jedinej služby, čím redukuje výpadky koncových používateľov, zvyšuje produktivitu IT a chráni cenný majetok a údaje.

PODPORA PROSUPPORT PLUS ZAHŔŇA:  

  • Nepretržitý prednostný prístup k hardvérovým a softvérovým expertom
  • Oprava na mieste v nasledujúci pracovný deň po diagnostike na diaľku
  • Proaktívne monitorovanie, automatická detekcia problémov, predchádzanie poruchám, oznámenia a vytváranie prípadov vďaka službe Support Assist  
  • Oprava náhodného poškodenia spôsobeného prepätím, pádom alebo rozliatím tekutiny
  • Zaistenie ochrany údajov ponechaním pevného disku pri výmene
  • Vyhradený technický zástupca ako váš jediný kontaktný bod pre riešenie problémov a mesačné výkazy Spoločnosť Dell vám pomocou služby ProSupport Plus pomáha proaktívne monitorovať počítače a tablety, aby boli optimalizované a mohli pracovať na plný výkon.
Produkt pridaný do zoznamu obľúbených produktov
Produkt bol pridaný do porovnania

Na našich stránkach sú používané súbory cookies pre Vašu maximálnu spokojnosť pri prehliadaní. Pokračovaním v prehliadaní tejto webstránky súhlasíte so zhromažďovaním a používaním cookies na Vašom zariadení.