Notebooky Dell sú rozdelené do produktových rád Inspiron, Vostro, Latitude, XPS a Precision. Ďalej používajú číselný systém názvov na identifikáciu a klasifikáciu rôznych modelov. Tu je všeobecné vysvetlenie toho, ako nomenklatúra Dell notebookov funguje:

Nomenklatúra notebookov DELL

Prvá číslica označuje sériu do ktorej je notebook zaradený (3000, 5000, 7000 alebo 9000). Napr. číslica "5" značí že sa jedná o sériu 5000.

Aký je rozdiel medzi sériami nájdeš tu.

Druhá číslica vysvetľuje veľkosť displeja notebooku. (napr. číslica 5 nám hovorí, že notebook má 15" displej).

Tretia číslica označuje modelový rok notebooku (napr. číslica 3 v tomto prípade značí že notebook je modelový rok 2023)

Štvrtá číslica je vo väčšine prípadov "0" čo značí že sa jedná o štandardnú konfiguráciu bez modifikácie (s Intel architektúrou). Ak je na tomto mieste napr. číslica "5", tak to značí, že notebook je s procesorom a grafikou AMD.

* Príklad 1: Notebook Dell Inspiron 5625 je členom série 5000 má 16" displej, modelový rok 2022 a má modifikovanú konfiguráciu s AMD procesorom a grafickou kartou.

* Príklad 2: Notebook Dell Inspiron 7620 je členom série 7000, má taktiež 16" displej, modelový rok 2022 a taktiež štandardnú konfiguráciu s Intel architektúrou.

 Stručne povedané, nomenklatúra čísel notebookov Dell sa používa na označenie produktového radu, konkrétneho modelu v rámci tohto produktového radu a špecifickej konfigurácie alebo verzie modelu v závislosti od série.

Rozdiel medzi sériami notebookov 3000, 5000, 7000 a 9000

Série notebookov Dell s označením 3000, 5000, 7000 a 9000 sú štyri rôzne produktové série od spoločnosti Dell, z ktorých každá je navrhnutá pre špecifický prípad použitia. Tu je všeobecné vysvetlenie rozdielov medzi nimi:  

Séria 3000

Notebooky Dell série 3000 sú navrhnuté na každodenné používanie a majú množstvo funkcií a špecifikácií, ktoré vyhovujú rôznym potrebám a rozpočtom. Zvyčajne majú plastové alebo hliníkové telo a štandardné prevedenie notebooku s klávesnicou a touchpadom. Zvyčajne majú štandardné porty a možnosti pripojenia, ako sú porty USB, HDMI a Ethernet. Sú to cenovo výhodné modely.

Séria 5000

Notebooky Dell série 5000 sú navrhnuté pre výkonovo orientovaných a náročnejších používateľov, sú zvyčajne tenké a ľahké s prvotriednym dizajnom a kvalitou vyhotovenia. Majú množstvo funkcií a špecifikácií, aby vyhovovali rôznym potrebám a rozpočtom. Zvyčajne majú telo z hliníka alebo horčíkovej zliatiny, ktoré im dodáva prvotriedny vzhľad a dojem, a štandardné prevedenie notebooku s klávesnicou a touchpadom. Zvyčajne majú tiež rôzne porty a možnosti pripojenia, ako sú porty USB, HDMI a Thunderbolt. Pre bezpečnosť majú aj podsvietenú klávesnicu a čítačku odtlačkov prstov.

Séria 7000

Notebooky Dell série 7000 sú navrhnuté pre vysokovýkonných a náročných používateľov, sú zvyčajne tenké, ľahké a vyznačujú sa prémiovým dizajnom a kvalitou vyhotovenia. Zvyčajne sú vyrobené z hliníka alebo z horčíkovej zliatiny, čo im dodáva prvotriedny vzhľad a préiový dojem. Zvyčajne majú tiež rôzne porty a možnosti pripojenia, ako sú porty USB, HDMI, Thunderbolt a DisplayPort. Majú tiež podsvietenú klávesnicu a čítačku odtlačkov prstov pre zabezpečenie a dedikovanú grafickú kartu.

Séria 9000

Notebooky Dell séria 9000 sú vlajkovou loďou notebookov Dell a sú navrhnuté pre špičkový výkon a dizajn. Zvyčajne sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, ako je hliník a uhlíkové vlákna, a majú tenký a ľahký dizajn. Zvyčajne majú tiež 4K alebo OLED displej, špičkové grafické karty a vysokovýkonný procesor. Zvyčajne majú tiež rôzne porty a možnosti pripojenia, ako sú porty USB, HDMI a Thunderbolt a podsvietenú klávesnicu a čítačku odtlačkov prstov pre zabezpečenie.

Stručne povedané, hlavným rozdielom medzi notebookmi Dell 3000, 5000, 7000 a 9000 je dizajn, kvalita spracovania, výkon a cena. Séria Dell 3000 je cenovo výhodná, séria Dell 5000 je určená pre náročných používateľov, séria Dell 7000 je navrhnutá pre vysoký výkon a séria Dell 9000 je navrhnutá pre špičkový výkon a prémiový dizajn.

Komentáre (0)

Zatiaľ žiadne komentáre

Nový komentár

Odpovedáte na komentár

Produkt pridaný do zoznamu obľúbených produktov
Produkt bol pridaný do porovnania