Zoznam produktov značky DELL

Produkty značky DELL sú spoľahlivé a majú záruku Next Business Day. 

Spoločnosť DELL poskytuje technologické riešenia, služby a podporu. Nakupujte notebooky, počítače s dotykovou obrazovkou, stolové počítače, servery, úložiská, monitory, hry a príslušenstvo značky DELL.

Prioritou značky DELL je zákaznícky servis a mimoriadne rýchle riešenie reklamácii, tak aby klient zostal bez zariadenia čo najkratšiu dobu.

História počítačov Dell

História počítačov Dell je klasickým príbehom o tom, ako sa mladý študent rozhodol podnikať a nakoniec sa stal šéfom technologického gigantu. Je to presne taký druh príbehu aký Američania radi rozprávajú. Rovnako ako mnoho príbehov o počítačovom priemysle, začalo to skromnými začiatkami.

Michael Dell bol synom ortodontistu a obchodníka s cennými papiermi a svoj podnikateľský duch prejavoval už od 9 rokov, keď zarobil 2 000 dolárov predajom zberateľských známok. Ako teenager zarobil 18 000 dolárov predajom predplatného novín na trhu kde nebola konkurencia. Je dôležité, že vo veku 15 rokov prejavoval záujem o počítače. Jeho rodičia chceli, aby sa stal lekárom.

Počítače s obmedzeným výkonom Turbo PC mali približne rovnakú veľkosť a tvar ako počítače IBM, ale stálo to asi 1/3. Začala históriu počítačov Dell, čím sa účinne ukončili sny o tom, že sa rodičia Michaela Della o ňom stanú lekárom.

História počítačov Dell začína na Texaskej univerzite v Austine v roku 1984. Ako nováčik v odbore biológie získal spoločnosť Dell nápad začať predávať aktualizácie pre počítače IBM. Spoločnosť Dell vedela, ako upgradovať bežný počítač IBM na ekvivalent drahšieho počítača PC / XT pridaním pevného disku alebo pamäte. Ľudia by si vzali svoje počítače do svojej izby na 27. poschodí, kde by do svojich počítačov nainštalovali aktualizácie a zaplatili by mu to.

 

Podnikanie spoločnosti Dell čoskoro prerástlo túto spálňu v 27. poschodí a žil mimo kampusu. Odtiaľ začal kupovať nepredané počítače IBM od väčších dodávateľov, vylepšoval ich pridaním pamäte a pevných diskov a ďalej ich predával so ziskom. Táto prax, známa ako sivý trh, bola bežná v osemdesiatych rokoch, ale bolo ťažké zaručiť dodávku strojov. Spoločnosť Dell zistila, že počítač IBM s kapacitou 3 000 dolárov obsahoval časti v hodnote asi 600 dolárov, čo ho viedlo k ďalšej fáze jeho podnikania. Začal zostavovať vlastné počítače kompatibilné s IBM zo štandardných častí police, vrátane základnej dosky 8088 vyrobenej na Taiwane. To, čo urobil, bolo podobné tomu, keď nadšenec zostavil počítač zo štandardných častí, ale vo väčšom rozsahu.

 

PC je Limited a model priame objednávky

Jeho spoločnosť, spoločnosť PC's Limited, pôvodne predávala počítače telefónom pomocou modelu na mieru. Zákazník zavolá objednávku a spoločnosť PC Limited ju potom zostaví a odošle. Prvý produkt spoločnosti PC Limited, ktorý sa jednoducho nazýval Turbo PC, sa vo svojej skladovej konfigurácii predával za 795 dolárov. Bolo to rýchlejšie ako počítač IBM a cena bola 1/3 ceny.

 

Na jar sa spoločnosť PC Limited Limited predávala každý mesiac počítačom v hodnote 80 000 dolárov. V júli spoločnosť Dell ukázala svojim rodičom finančný výkaz, ktorý vykázal zisk viac ako 200 000 dolárov, a presvedčila svojich rodičov, aby ho nechali odísť z vysokej školy. Michael Dell by sa nestal lekárom. Vystúpil z vysokej školy, aby sa sústredil na predaj PC na plný úväzok a čoskoro jeho spoločnosť mala 30 zamestnancov.

 

Spoločnosť PC Limited Limited roky prosperovala na modeli priamej objednávky. Zámerom bolo prijať objednávky telefonicky alebo poštou a počítač nezostavovať, kým ho niekto nenariadi. To im umožnilo kontrolovať zásoby a udržiavať nízku réžiu. Zabránilo sa tým aj problémom, ktoré spoločnosť IBM mala s nadmernou ponukou, ktorú spoločnosť Dell využila pri začatí podnikania.

 

Zmena značky a IPO

V roku 1988 spoločnosť PC's Limited zmenila svoj názov na Dell Computer Corporation, pričom prevzala meno svojho zakladateľa a spoločnosť sa stala verejnou, získala IPO vo výške 30 miliónov dolárov a dosiahla trhovú kapitalizáciu vo výške 85 miliónov dolárov. V roku 1992 to bola spoločnosť Fortune 500, vďaka ktorej bol 27-ročný Michael Dell najmladším generálnym riaditeľom spoločnosti Fortune 500 v tom čase, čo predstavuje kľúčový čas v histórii počítačov Dell. A práve spoločnosť Dell úspešne napadla patenty spoločnosti TI týkajúce sa mikroprocesora, ktoré siahajú do spolupráce so spoločnosťou Intel začiatkom 70. rokov.

 

Ale Dell rýchlo narazil na niekoľko hrboliek na ceste. Experimentoval s predajom počítačov v maloobchode, ale nemohol konkurovať uznávaniu mien spoločnosti Compaq a znižovaniu cien v hrdle spoločnosti Packard Bell. Problémy s kontrolou kvality tiež prinútili spoločnosť Dell na určitý čas stiahnuť svoje notebooky z trhu. Spoločnosť Dell priniesla externú správu a stiahla sa z maloobchodného predaja.

 

Spoločnosť Dell začala prijímať objednávky online prostredníctvom internetu v roku 1996, čo bolo v tom čase kontroverzné. Pizzu si však môžete objednať už cez internet do roku 1996, tak prečo nie počítač? Trvalo šesť mesiacov, kým spoločnosť Dell predala počítače online v hodnote 1 milión dolárov.

 

Zaujíma svoje miesto medzi titánmi

V roku 1999 spoločnosť Dell predala IBM v predaji počítačov. Potom v roku 2001 spoločnosť Dell predbehla prepadajúci sa Compaq, aby sa po prvý krát stala lídrom v oblasti predaja počítačov. Po väčšinu desaťročia si udržal pozíciu # 1, príležitostne obchodoval s HP # 2 HP. Náskok, ktorý založil vytrvalý vysokoškolský chlapec, predbehol jeho dvoch najväčších konkurentov, Compaq a IBM. Spoločnosť Compaq bola o rok neskôr vypredaná spoločnosti HP a spoločnosť IBM ukončila obchod s počítačmi v roku 2003. Starostlivou kontrolou svojho dodávateľského reťazca viedla spoločnosť Dell trvalú cenovú vojnu, ktorá ju posunula na špičku odvetvia. Je to stále jedna z najpopulárnejších spoločností

Always use the online WYSIWYG HTML Converter to compose the content for your website easily. This is a website that is worth using.

Menej
Produkt pridaný do zoznamu obľúbených produktov
Produkt bol pridaný do porovnania